ЗДО "Ромашка"

В центрі селища Антоніни по пл. Графська 23 розташований мальовничий дошкільний  навчальний заклад «Ромашка», який має свою історію.

Навчальний заклад розпочав свою діяльність у 1961 році як дитячий ясла – садок. На той час функціонувало 6 груп загального розвитку, з них 2 групи  перебувало в приміщенні колишнього будинку графів Сангушків – Потоцьких «Будинок Маршалка».

Починаючи з 1980 року функціонувало 4 групи загального розвитку.

З 1991 року по 1993 рік в дитячому ясла – садку функціонувало 3 групи загального розвитку.

Дошкільний навчальний заклад № 9 «Ромашка» було створено на підставі рішення 16 сесії Антонінської селищної ради ХХІ скликання від 28 травня 1993 року  №7, в якому функціонувало 2 групи загального розвитку.

Починаючи з 2010 року загострилася проблема охоплення дітей селища дошкільною освітою, оскільки навіть при переповненості груп не було можливості прийняти до ДНЗ усіх дітей віком від 3 до 5 років. Також була нагальна потреба у проведенні капітального ремонту будівлі ДНЗ.

Відповідно до розпорядження голови Хмельницької обласної державної адміністрації від 10.05.2012 року № 104/2012-р «Про використання у 2012 році Державних капітальних видатків» запланована повна реконструкція будівлі дошкільного закладу та добудова ще однієї групи для дітей дошкільного віку.

Для реконструкції з добудовую ДНЗ було залучено кошти з Хмельницького обласного бюджету та  місцевого бюджету. Також була надана спонсорська допомога від народного депутата України Андрія Васильовича  Шиньковича, партії «За конкретні справи» та благодійного фонду «Зміцнення громад» (директор Василик Т.П)

В грудні 2015 році було закінчено реконструкцію з добудовою дошкільного навчального закладу та   відкрито третю групу для дітей дошкільного віку, створено додаткових  5 робочих місць.

В ДНЗ працює 6 педагогічних працівників, 1 медичний працівник та 11 працівників обслуговуючого персоналу.

Дошкільний заклад відвідує 82 вихованця.

ПРІОРИТЕТНИМИ НАПРЯМКАМИ РОБОТИ КОЛЕКТИВУ ДНЗ Є:

• забезпечення доступності та якості дошкільної освіти відповідно до чинного Законодавства про дошкільну освіту та програм розвитку, навчання та виховання дітей дошкільного віку;
  • забезпечення державної політики щодо охорони життя і здоров’я дітей та формування здорового способу життя в тісній співпраці із сім’єю;
  • спрямування педагогічної діяльністі на формування життєвої компетентності дітей дошкільного віку;
  • забезпечення кожній дитині умов для формування творчої особистості в різних видах діяльності.

Всі ці напрями реалізуються  шляхом використання  методологічної системи, основою якої стало поєднання традиційних та інноваційних педагогічних технологій у роботі з дітьми дошкільного віку.

Також в ДНЗ функціонує  4 гуртки :

- «Маленькі актори»  - розвиток творчих (театральних) здібностей дітей старшого дошкільно говіку;

- «Від звука до букви» -  розвиток літературних здібностей дітей старшого  дошкільного віку;

- «Пластилінова краса»    – розвиток естетичних здібностей дітей середнього дошкільного віку;

- « У світі чарівної казки» (казкотерапія)   – розвиток художніх здібностей дітей молодшого дошкільного віку.

На сьогодні  дошкільний навчальний заклад – це:

• доступна, якісна дошкільна освіта та виховання;
  • розвивальне предметно-ігрове сере­довище;
  •  якісна матеріально-технічна база;