Відкриття музею Потоцьких в смт Антоніни

Дата: 02.10.2018 08:36

У п’ятницю 28 вересня у Антонінах відбулася особлива, хвилююча та визначна подія, до якої йшли багато років – відкриття «Музею Потоцьких». Розділити радість такого свята завітало близько сотні гостей. Серед них: Генеральний консул Республіки Польща у м.Вінниця Дамян Цярцінський, представник роду Потоцьких граф Ян Роман, син Марека Потоцького внук останього графа (який жив в Антонінах до 1920 року, а після захоплення влади більшовиками емігрував у Францію), організатори експозиції музею Тереса і Вжеслав Журавські, Єжи Журавський – директор-пенсіонер музею-замку Ланцут, Вальдемар Вільгуш з Товариства любителів наук, Яцек Боженцкі – редактор польського телебачення, Барбара Бурська – член спілки поляків у м.Славута; представники польського товариства, монастиря братів менших капуцинів, Р. Гарник – голова польської організації м.Красилів, Є. Лозінський – представник народного депутата Верховної Ради України по 189 округу А. Шиньковича; В. Пасічник - голова Красиліської районої ради; наші земляки:  О. Шпак – заслужений енергетик України, Е. Міллер – академік, член Національної спілки художників України; І. Онищук – селищний голова смт Городниця (Житомирська обл.)  та працівники Городницького лісгоспу, О. Лобко – мистецтвознавець (м.Київ), історики, краєзнавці: Ю. Гжимайло, І. Русий, В. Лавренчук, О. Байдич, О. Пажимський – старший науковий співробітник ДІКЗ «Самчики», місцеве телебачення та преса, студенти разом із В. Церклевич проректором Хмельницького кооперативного торгівельно-економічного інституту, вчителі та учні закладів загальної середньої освіти Красилівського району, і, звичайно, жителі селища Антоніни.

Селищний голова Наталія Кондратюк в офіційній частині заходу нагородила грамотою Антонінської селищної ради Марека Потоцького за вагомий особистий внесок у реалізації відродження духовності, збереження історичної та культурної спадщини селища;

Генерального консула Республіки Польща у м.Вінниця Дамяна Цярцінського за плідну співпрацю та добропорядні партнерські відносини, взаєморозуміння та високий рівень довіри, спільну розбудову графського містечка;  а також вручила подяки  авторам музейної експозиції мистецтвознавцю музею-замку Ланцут (Польща) – Тересі Багінській-Журавській та архітектору-дизайнеру Вжеславу Журавському; керівникам установ органів державної влади, організацій,  усім тим, хто долучився, допомагав і допомагає у створенні музею, соціально-економічному та культурному розвитку громади.

Під час урочистостей Генеральний консул Республіки Польща у м.Вінниця Дамян Цярцінський, Ян Роман Потоцький, Едвард Міллер  в честь знаменної події подарували цінні подарунки.

Після офіційної частини гості Антонін змогли насолодитися мелодіями рідного селища, прослухавши концерт, підготовлений творчими колективами учнів та викладачів Антонінської дитячої музичної школи.

Селищний голова Наталія Кондратюк разом з Яном Романом Потоцьким та Генеральним Консулом у м.Вінниця Дамяном Цярцінським  перерізали стрічку і музей прийняв перших відвідувачів.

Інтерв'ю Яна Романа графа Потоцького: " Це всі ті пам'ятки, які збирав мій батько, дуже добре, що тут є генеалогічне дерево нашого роду, бо рід Потоцьких знаний в Україні. Ми зробили цей внесок, бо це наша спільна справа, щоб Антоніни розвивались, а ми будемо допомагати цьому".

Інтерв'ю Тереси Багінської-Журавської: " Я думаю, що це лише початок. Лише початок, щоб врятувати в Антонінах ці прекрасні пам'ятки архітектури, які залишилися, а вірте мені їх залишилось багато".