Учасники бойових дій мають право на безоплатну правничу допомогу: куди звертатися та як можуть допомогти юристи

Понад 10 тисяч ветеранів війни та військовослужбовців звернулися до системи безоплатної правничої допомоги від початку 2023 року. Серед поширених питань цієї категорії клієнтів — підстави звільнення з військової служби, порядок переведення до іншої військової частини, а також ті, що стосуються сімейних правовідносин, зокрема стягнення аліментів, розлучення, оформлення спадщини. Розповідаємо, як учасникам бойових дій отримати безоплатну правничу допомогу та в яких випадках може допомогти система БПД.

09:19 06.10.2023

2 жовтня 2023 року, в рамках проєкту «Невідкладна допомога засобами до існування громадам, що постраждали від війни в Україні» за програмою «Гроші за роботу» до Антонінської селищної ради завітали представники БФ «Карітас Хмельницький УГКЦ» .

15:13 05.10.2023

Хмельницька філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» відтепер здійснює розподіл газу у Хмельницькій області

З 1 жовтня 2023 року послуги з розподілу природного газу на території Хмельницької області надає новий Оператор – Хмельницька філія ТОВ «Газорозподільні мережі України», згідно з постановою НКРЕКП №1769 від 29.09.2023 року. Дію ліцензії АТ «Хмельницькгаз» на розподіл газу припинено. Такі зміни зумовлені необхідністю формування безперебійних маршрутів газопостачання від магістральних газопроводів до кінцевого споживача, а це турбота про 411 тис. споживачів Хмельниччини. Зауважимо, що тариф на розподіл газу для хмельничан залишився незмінним – 1.848 грн.за 1 куб.м., з урахуванням ПДВ. Відтак, сума щомісячного платежу до кінця поточного року не зміниться. Номери особових рахунків споживачів також залишаються незмінними. Однак з 1 жовтня 2023 року оплату послуг з розподілу газу потрібно буде здійснювати за новими реквізитами Хмельницької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України»: Побутові споживачі код за ЄДРПОУ 45346590, МФО 315784, п/р UA733157840000026030300461328 АТ "Ощадбанк" - для побутових споживачів (населення) Юридичні особи: код за ЄДРПОУ 45346590, МФО 315784, п/р UA063157840000026039301461328 Друковані платіжки з новими реквізитами та заяви-приєднання до типового договору розподілу газу будуть надіслані споживачам у жовтні. Показання газового лічильника слід традиційно передавати щомісяця з 1 по 5 число. Наразі це можна зробити виключно через сервіси ГК «Нафтогаз України» my.gas.ua. Якщо у споживача є борг за розподіл природного газу перед АТ «Хмельницькгаз», його потрібно сплатити за старими реквізитами. Зазначимо, що ТОВ «Газорозподільні мережі України» здійснює свою ліцензовану діяльність на території Кам'янець-Подільського району, Хмельницького району, Шепетівського району (крім міста Шепетівка, сіл Білокриниччя, Городище, Городнявка, Онишківці, Курганівка, Корпилівка, Корчик, Красносілка, Лозичне, Лотівка, Михайлючка, Пашуки (Судилківська ОТГ), Плесна, Пліщин, Романів, Серединці, Судилків, Траулин, Хролін, Хутір, Цмівка, В. Шкарівка, Коськів, Ленківці та селища міського типу Гриців).

09:41 05.10.2023

ЯКУ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ПЕНСІОНЕРА, НА КОРИСТЬ ЯКОГО ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ  БЛАГОДІЙНА ПОЖЕРТВА, ПОТРІБНО ЗАЗНАЧАТИ ПРИ ЗДІЙСНЕННІ ПЛАТЕЖУ?

ЯКУ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ПЕНСІОНЕРА, НА КОРИСТЬ ЯКОГО ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ БЛАГОДІЙНА ПОЖЕРТВА, ПОТРІБНО ЗАЗНАЧАТИ ПРИ ЗДІЙСНЕННІ ПЛАТЕЖУ?

Якщо юридична або фізична особа надає персоналізовану благодійну пожертву (адресовану визначеному нею пенсіонерові), то у платіжній інструкції у реквізиті “Призначення платежу”обов’язково зазначається інформація про пенсіонера, якому адресована благодійна пожертва:

11:00 03.10.2023

Про роботу Державного електронного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки

Починаючи з 7 жовтня 2023 року ідентифікація обʼєкта підвищеної небезпеки проводиться виключно через Державний електронний реєстр об’єктів підвищеної небезпеки, відповідно до пункту 12 Порядку ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та ведення їх обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2022 року № 1030 «Деякі питання ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки», за посиланням: http://e.dsns.gov.ua.

10:56 03.10.2023